Web Tasarım

Local Host’ta Kurulan WordPress’e Tema Bulma Ve Düzenleme

Merhabalar başlamadan önce WarmServer Kullananlar İçin LocalHost’a Girebilmek İçin Exe.’yi Çalıştırmaları Gerekmektedir. İcon Yeşil Hale Gelince localhost Yazarak Siteye Girebilirler Düzenlemek İçin İse localhost/admin Yazmanız Gerekiyor Şimdi Başlayalım.

1.Adım: İlk Adım Olarak Sol Köşede Görünümün Üstüne Geliyoruz Ve Temalar Seçeneğine Basıyoruz.

2.Adım: Temalar Sayfasında WordPress’in Bize Sağlamış Olduğu 3 Tane Tema Bulunuyor Bu Temalar Haricinde Başka Bir Tema Seçmek İçin İse Yeni Tema Ekle Diyerek Hazır Temaların Bulunduğu Sayfaya Giriyoruz

 

3.Adım: Çıkan Sayfada Tema Ara Bölümüne Ne Üzerine Bir Site Tasarlamak İstiyorsanız Onu Yazıyorsunuz Yani Blog Sitesi İse “Blog”  E-Ticaret Sitesi İse E-Ticaret Yazarak Arama Yapmamız Gerekiyor.Beğendiğiniz Temanın Üzerine Gelip Kur Diyoruz. Kurduktan Sonra İse Etkinleştir Diyerek Temamızı Kurmuş Oluyoruz

Sitemize Geri Dönerek İlk Hâli Nasıl Bir Bakalım.Benim Seçtiğim Tema Böyle Geldi Çok Sade Bir Şekilde Ve WordPress’in İlk Yazılarını Görüyoruz Şimdi Düzenleme Kısmına Geçelim.

4.Adım: Şimdi Düzenleme Kısmına Geçiyoruz Öncelikle Başlangıç Kısmına Geri Dönüyoruz. Düzenlemenin Daha Sağlıklı İlerlemesi İçin Siteye İçerik Yüklüyelim Ve Nasıl Göründüğüne Bakalım.

Yukarıda Gördüğümüz Şekide Örnek Yazılar Oluşturduk Gelin Şimdi Sitemiz Nasıl Gözüküyor Ona Bakalım.

Sitemizin Güncel Şekli Böyledir Şimdi Düzenleyebiliriz.

 

4.Adım: Bu Adım Da Sitenin İçerisindeyseniz Özelleştir Sekmesine Basıyoruz Başlangıç Bölümündeyseniz Sol Tarafta Bulunan Görünüm Sekmesinin İçinden Özelleştiri Seçerek Sayfamızın Ayarlarını Görebiliriz.

Özelleştir Kısmı Bu Şekildedir Fakat Temanıza Göre Bu Kısım Değişim Gösterebilir.

Aşşağıda Gördüğünüz Gibi Tek Tek Ne İşe Yaradıklarını Açıkladım Menüler Ve Bileşenleri Diğer Adımda Göstereceğim

 

 

 

5.Adım: Yazdığımız Yazılar İçin Kategori Oluşturmamız Gerekmektedir Daha Düzenli Olması İçin Bunu Yapmak İçin Yapmamız Yazılar Kısmından Kategoreiler Seçeneğine Tıklayarak Gelen Bölüm de Yapmanız Gerekenler Aşşağıdaki Gibidir.

 

6.Adım: Başlangıç Kısmına Tekrar Geliyoruz Görünümden Menüleri Seçiyoruz Ve Burada Yeni Menü Oluşturmakla İşe Başlıyoruz. Menü Oluşturduktan Sonra Aşşağıdaki Görsel Gibi Ayarlamaları Yapıyoruz.

 

Sitemizin Son Hali Bu Şekildedir Diğer Adımda Bileşenleri Göstereceğim Ve Ne İşe Yaradıklarından Bahsedeceğim.

 

7.Adım: Bileşenler Sitemizin İskeletinin Parçalarıdır Desek Yeridir Çünkü Bu Parçaları Koydukça Sitemizin Şekli Daha Da Değişecek Bileşenlere Girmek İçin Başlangıça Giriyoruz Görünün Bölümünden Bileşenlere Tıklıyoruz Ve Başlıyoruz.

Bileşenler Kısmı Da Bu Kadar Eğer Yapamadığınız Bir Kısım Olursa Yorum Yazarsanız Elimizden Geldiği Kadarıyla Yardımlarımızı Sunarız Okudunuz İçin Teşekür Ederiz Yeni Yazılarda Görüşmek Üzere

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

popüler yazılar

To Top
%d blogcu bunu beğendi: